production

Muzyka do Filmów:
„DIARY OF A BEHOLDER”, Jacek Sroka in Jarek Migon’s film (
Golden Globe World Media Festival Hamburg)
„Szczęście Świata” music Motion Trio, dir. Michał Rosa (Grand Prix Golden Lions Gdynia Film Festival, Grand Prix MFF w Denver)
„Dziwny Przypadek” dir. Zbigniew Czapla (Oscar Nominee, Prix Labo Experimental Genevee, Srebrny Lajkonik i Srebrny Smok dla najlepszego międzynarodowego filmu animowanego 57 Krakowskiego Festiwalu Filmowego)

Motion Trio :
Michael NYMAN
& MOTION TRIO, Polo­nium (with Leszek Możdżer),
CHOPIN (audiofil­ska plyta roku 2010 w/g Hi-Fi i muzyka), MUSSORGSKY.PROKOFIEV SHOSTAKOVICH.KHACHATURIAN, Brahms, Liszt & …, Play Sta­tion (Remaster),
Metrop­o­lis, L.U.C. & Motion Trio, Pic­tures Fron The Street
(Deutsche Shallplat­ten Kri­tik 2004… & …)

Dr.L. Sub­ra­ma­niam (with: Her­bie Han­cock, Stéphane Grap­pelli, Jean-Luc Ponty, Billy Cob­ham, Stan­ley Clark, Larry Coryell, Ernie Watts, George Duke, …)

Michał Cza­chowski Indi­alu­cia (Kavita Sub­ra­ma­niam, Macarena de la Torre, Anan­dita Basu, Leszek Możdżer, Paquito Gon­za­lez, Moham­mad Rasouli, Ava­neen­dra She­o­likar, Sandesh Popatkar, Maciej Gar­bowski, Girid­har Udupa, Pier­luca Pineroli, Aukso, …)

Van­der­mark V – Alchemia (live –12 CD BOX– the best jazz boxed set of 2005 by All About Jazz-New York)
Van­der­mark V – Four Sides to the Story (Live-Vinyl)
Ken Van­der­mark Res­o­nance (live:Vandermark,Daisy,Swell,Broo,Yaremchuk,Tokar,Rempis,Zerang,Trzaska,Homlander,McPhee – the best jazz boxed set of 2009 by All About Jazz-New York)
Kuba Więcek Trio Another Raindrop (Fryderyk 2018)
Mateusz Kołakowski & Dave Lieb­mann (Gwarancje Kul­tury 2010)
Duo Vitare (Agnieszka Kotulska-Rahunen & Kimmo Rahunen)

Ania Broda Thousand LakesTymon Tymański i Krzysztof Trebunia Tutka
Marcin Wyrostek
Colo­riage & Kayah (Złota i Platynowa Płyta Pol­skiego Rynku Muzycznego)
Black Bird , Irek Wojtczak Quar­tet The Bees’ Knees,
Leman Acoustic „Sadness of Daydreaming”, CueFX , BandFX, CueFX Band, Babie Lato
Mateusz Gaweda Trio (Fryderyk 2017 Nomination), Paweł Stomma Breakmaszyna, Hengelo
Silberman and „Three of a Perfect Pair”, Silberman New Qiuntet feat. Maciej Obara

 

Theo Jor­gens­mann & Oles Broth­ers Alchemia
Tocar­ritmo Man­fred König & Grze­gorz J. Panasiuk
Małżeństwo z Rozsądku „Hotelik spóźnionych miłości”, „Tropy wiodą na manowce”
Arek Sko­lik Check­mate Qiun­tet “Mir­ror Gam­bit“
Wiecek/Gaweda Qiuntet feat.Ralph Alessi

Duo Van Vliet Rafał Luc & Ian Anderson
White Elephant

Pizzico Di Sole („Beste Single 2017″ beim Deutschen Rock&Pop-Preis)
Blues Bazar
EABS
Kijas, Karolak, Skolik Trio
Univerce
dapof (M) „Praise de Polacks”
Pedro y Mari
Dobre Ludzie
Rafał Luc „acc++ca”
Patryk Filipowicz „Pieśni wielkopostne”,

Mom­Bassa „Lesmian”, EP
Adrianna Noszczyk
UDA „Lowy Kraby”, Live – DVD
Grze­gorz Majzej Teo-Ma, Live, Sen o Kobiecie
Arek Skolik, Michał Jaros, Jarosław Bothur

Magda Navarrete & Piotr Steczek „Warszawski Lutosławski”
Marcin Babko
Marcin Galazyn
Włodek Pawlik & Artur Dutkiewicz
Marcin Hałat Trio
Peter Evans Qiuntet
Devil in the Name
Naked Mind Remember Me
Pink Freud
Grzegorz Kasperczyk

Papilla:
Sun­day After­noon

Unwanted Society
Oscar House
Koniec Swiata:
Burg­er­bar
Kino Mockba
Zanim czas (EP)
De Łin­dows:
Poza Kon­trolą
100 Mil na Sekundę
Depresja
99 Red Bal­loons (EP)

Marcin & Bartłomiej Brat Oleś:
Oleś / Jor­gens­man / Oleś “Direc­tions” (płyta roku 2005 w/g por­talu Dia­pa­zon)
Marcin Oleś “Ornette On Bass” (płyta roku 2003 w/g por­talu Dia­pa­zon)
David Mur­ray feat. Marcin & Bartłomiej Brat Oleś “Cir­cles Live In Cra­cow” (live)
Andrzej Przy­biel­ski feat. Marcin Oleś & Bart­lomiej Brat Oleś “Abstract“
Oleś / Dell / Oleś “Gorecki Ahead”
M. & B. Oleś Cham­ber Qun­tet feat: E. Fried­lan­der, M. Rabi­nowitz, E.Somer
Marcin & Bartłomiej Brat Oleś Walk Song feat.: Chriss Speed & Simon Naba­tov
Marcin & Bartłomiej Brat Oleś Shad­ows feat.: Kenny Werner (płyta roku 2006 w/g por­talu Dia­pa­zon i Radia Jazz)
Bartłomiej Brat Oleś “Free­Drum Suite“
Oleś / Trza­ska / Oleś “La’Sketh’Up“
Oleś/Traska/Oleś + Jean-Luc Cap­pozzo “Suit for Trio +“
Oleś Duo
Ken Van­der­mark, Marcin & Bart­lomiej Brat Oles “Ideas”

Pul­sarus 
Zim­pel / Daisy “Four Walls” (plyta roku 2008 w/g por­talu Dia­pa­zon)
Bridge 61 (Ken Van­der­mark, Jason Stein, Nate McBride, Tim Daisy) (live)
Kazu­toki Umezu Kiki Band (live)
Rav­ish Momin Tarana Trio Five Nights
Mc Phee / Trza­ska / Rosen Inti­mate Con­ver­sa­tion (live)
Charles Gayle Trio (live)
Dominic Duval Songs for Krakow (live)
Sonny Sim­mons The Cos­mo­so­mat­ics Zetrons (live)
Cos­mo­so­matic (live Sim­mons, Mar­cus, Kam­aguchi, Lewis)
Con­fer­ence Call Quar­tet (live Stevens, Ull­mann, Fonda, Schuller)
Return to New Thing (live War­bur­ton, Guion­net, Fuchs, Per­raud)
Frank Gratkowski Quar­tet (live Wier­bos, Man­der­scheid, Hem­ing­way)
Fonda — Stevens Group Trio (live)
Steve Swell Live at Vision Fes­ti­val (remas­ter)
Geb­hard Ull­man Base­ment Research (live Arguelles, Swell, Ullmann,Hebert, Cleaver )
Can­cura / Kochan Mono­rail Quar­tet (live)
Yarem­chuk / Tokar / Kugel Yatoku (live)
Herb Robert­son Trio + M.Oles & B.Oleś Live at Alchemia (live feat.:F.Gratkowski, J.Petit,)
Music Con­spir­acy (live Fonda, Hautzinger, Kochan, Ogrim)
Bishop / Roe­bke / Eisen­stadt (live)
Jemeel Mon­doc Qrt (live)
Trio X (live McPhee / Trza­ska / Rosen / Duvall)
Steve Swell Qiun­tet (Mas­ter­ing)
Mathew Shipp (mas­ter­ing)
The Rem­phis Per­cus­sion Quar­tet (live)
Michael Bis­sio trio (live-mastering)
New Frac­ture Quar­tet

Rafał Gorzy­cki (M)
Drekoty ®
Pul­sarus ®
MorF For­ma­lina (M)
Marek Szulik
Skaza
Groove Plant
Sensorry“38:06″
Poland 4 Ramones (M)
Exmisja
Faust (live)
Universe
Grass Band Krakow

Mał­gorzata Mal­iszczak — Mal­owane Poezją (mas­ter­ing)
Anna Mikoś (M)
Iwona Kmiecik (M)
Nor­bert Pajek Trio (mas­ter­ing)
Que Passa
Que Passa Acoustic Gui­tar Kollek­tiv (M)
Lee Sloan

Mikołaj Trza­ska:
Gasser / Trza­ska / Zerang (live)
Trza­ska Rosen Quar­tet (live)
Trza­ska / Friis / Jor­gensen (live)
Trza­ska / Nielsen / Uskyla (live)
Ull­y­ses IV (live)

Gilad Roth :
from the big bang to the event (live — Gilad Roth & Jacek Hołubowski )
the begin­ing (live –Gilad Roth, Jacek Hołubowski, Tomek Chołoniewski)
Arek Sko­lik:
Ślusar­czk, Sko­lik, Kupiec “On Misty Night“
Piotr “Bocian” Cieś­likowski, Woj­ciech Pul­cyn, Arek Sko­lik “Alchemy Live“
Arek Sko­lik Check­mate Qiun­tet “Mir­ror Gam­bit“
Sko­lik, Puszek, Twarożek Podróże w cza­sie
Claudius Valk, Arek Sko­lik, Romek Twarożek (live)

Dominik Strycharski:
Domin­istry
Labirynt (live)
Pulsarus
100nka:
Zimna Płyta

Potrawy S Trawy + Kom­pot Gratis
Live feat.: Herb Robertson

For­ma­tion IN
Black Gang

RH+
Aktion
Bang Bong Blues
Romuald Malina Bey­ound the Clouds
Przy­ja­ciele dla Marka — kon­cert w rocznicę śmierci Marka Grechuty
Pil­lar
Dziesięć przykazań Improw­iz­a­cje (live)
Pink Freud + Marcin Masecki “Alchemia” (live)
Fink Live Hip­noza
Karolina Glazer
Sty­ropian Blues (live)
Pasim­ito
Tra­mall
Peache Pejcz
Free­man
Piotr Rachoń
Biały Wiodący Wiatr (live)
Mał­gorzata Brzoza Anioły Latają Nisko
Avatar (live)
Benares Trance Per­cus­sion Ensam­ble &S.K.Mishra & A.Meyer &P.Karaplios (live)
Iwona Węgrowska
Natalia Lesz
Landers

Que Passa (live)
Tomasz Mucha
Patag­o­nia
Chan­dra­man­dra
Hor­ror Show
Funky Stuff
Pif-Paf

Choir & Fes­ti­vall:
Chór Piekary Ślaskie Kamień
Chór św Katarzyna Grodziec
Chór dzię­cięcy Gminy Haźlach (live)
Chór Parafii św. Michała w Żer­nicy (live)
VI Finał Fes­ti­walu Gospel, Kraków (live)
VIII Finał Fes­ti­walu Gospel, Kraków (live)

Film & The­ater:
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś , Futro, reż.: Tomasz Droz­dow­icz, Stu­dio Fil­mowego Auto­graf
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś, Anrzdzej Przy­biel­ski: Teatr TVP “Pasożyt“
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś, “Tar­tak” Teatr Słowack­iego Kraków
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś, “Miarka Za Miarkę” Teatr Słowack­iego Kraków
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś, “Nie do pary” Teatr Współczesny ? Wrocław
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś Nora Teatr Nar­o­dowy Warszawa
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś Otello — Teatr Nar­o­dowy Warszawa

Teatr A


Lista Płyt przy ktore wspołpro­dukowali moi przy­ja­ciele (a cza­sami ich pominięto…) :

Ken Van­der­mark Res­o­nance ? Marcin Chle­bowski, Michal Cholewa i Jacus CueFX
Mc Phee / Trza­ska / Rosen ?Inti­mate Con­ver­sa­tion? — Jarek Toifl
Dominic Duval ?Songs for Krakow? — Jarek Toifl
Con­fer­ence Call Quar­tet ? Marcin Chlebowski
Return to New Thing ? Marcin Chlebowski
Frank Gratkowski Quar­tet ? Michał Cholewa i Marcin Chlebowski
Music Con­spir­acy ? Marcin Chle­bowski i Michał Cholewa
Bridge 61? Marcin Chlebowski
Trio X ? Marcin Chlebowski
Trza­ska / Nielsen / Uskyla ? Piotr Papier i Marcin Chlebowski
100nka Live feat.: Herb Robert­son ? Marcin Chlebowski
Przy­ja­ciele dla Marka? — kon­cert w rocznicę śmierci Marka Grechuty ? Marcin Chle­bowski i Michal Cholewa
Faust (live) ? Piotr Papier
Chór Piekary Ślaskie Kamień ? Michał Cholewa
Pil­lar ? Marcin Chle­bowski i Michal Cholewa
Marcin Oleś & Bartłomiej Brat Oleś , ?Futro?, reż.: Tomasz Droz­dow­icz, Stu­dio Fil­mowego Auto­graf ? Marcin Chlebowski
Koniec Świata ?Burg­er­bar? — Jarek Toifl
De Łin­dows ?100 Mil na Sekundę?? Marcin Chlebowski
Małżeństwo z Rozsądku ?Hote­lik spóźnionych miłości?? Marcin Chlebowski
Pink Freud + Marcin Masecki ? Marcin Chlebowski